Medicinos fakulteto studentai rūpinasi mažaisiais draugais – beglobiais gyvūnėliais
Įkelta: 2017-11-08 18:18:16

Rugsėjo 25 spalio 13 dienomis Medicinos fakultete vyko Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete (VU SA MF) organizuojama socialinė akcija, kurios metu buvo renkamas maistas ir reikalingi daiktai beglobiams gyvūnėliams, o spalio 19 20 d. „Lesės“ gyvūnų prieglaudą aplankė 13 savanorių – Medicinos fakulteto studentų.

Jau trečią kartą vykusi ir tradicine tapusi akcija sulaukė nemažo studentų susidomėjimo. Šiemet per dvi dienas geranoriai studentai nuvežė surinktas dovanas mažiesiems draugams bei tomis dienomis padėjo savanoriams atlikti kasdienius darbus: pavedžioti šuniukus, sutvarkyti gyvūnėlių narvus. „Lesė“ – tai jau antroji mūsų fakulteto studentų lankoma prieglauda. Dalindamiesi įspūdžiais prie akcijos prisidėję entuziastai nestigo gražių žodžių bei teigiamų emocijų:

Titas: Iš pradžių galvojau, kad į gyvūnėlių prieglaudą eisiu tik tuomet, kai galėsiu vieną iš tų gražuolių pasiimti kartu su savimi namo. Tačiau dabar manau, kad nuvykimas į prieglaudą ir pabuvimas su tais šuniukais ir katytėmis yra puiki galimybė suprasti, ar tikrai nori pasiimti vieną iš jų su savimi<…>.

Emilija:Galimybė nuvažiuoti į gyvūnų prieglaudą, pavedžioti meilės ir lauko išsiilgusius šunis, pamatyti, kaip kambaryje gyvena 11 kačių vienu metu – yra kažkas nepaprasto. Žinau, kad visiems kilo noras visus gyvūnėlius susirinkti į glėbį ir parsinešti namo <…> neįsivaizdavau, kad tai taip palies mano širdį.

Dominykas: <…> Svarbu ir tai, jog apsilankydami ten nors trumpam palengviname savanorių darbą, pasikrauname teigiamų emocijų. Manau, kiekvienam reikėtų ten nuvykti, nes tada supranti, kad koliokviumai, sesijos, nepasisekusi diena ar ne nuotaika, nespėta pavalgyti yra niekis, palyginus su tuo, kaip jie laukia meilės ir šiltų namų<…>

Kristupas:Tikėjausi, kad bus liūdniau, bet šuniukų ir kačiukų nuotaikos kažkaip atitolino nuo liūdesio. Buvo labai šilta ir miela!

Kamilė: Įspūdžiai iš Lesės tikrai labai mieli. Kadangi pati savo šunį esu paėmus iš prieglaudos, tai jau maždaug žinojau, kur važiuojame <…> pabuvimas su kačiukais ir šuniukais, jų pavedžiojimas kaip tik suteikė gerų emocijų visai dienai. Jeigu bus kita tokia akcija, būtinai vėl prisijungčiau ir dar kitus paraginčiau!

Rimantė:<…> Atsisveikinus ir išvažiavus iš ten mintys vis sukosi ratu galvoje, gumulas stovėjo gerklėje ir širdyje priešinosi dvejopi jausmai. Viena vertus, džiugu! Jauti laimę ten matydamas tuos gyvūnėlius, nes dabar jie ten saugūs, švarūs, prižiūrėti ir sotūs <…> Tačiau antra vertus, tau pasidaro taip liūdna ir skaudu, kai prisimeni visas papasakotas istorijas, ką ten esantiems gyvūnėliams teko išgyventi prieš atsiduriant prieglaudoje

Gita: <…> buvo smagu ne tik padaryti gerą darbą ir padėti, bet ir patiems pamyluoti gyvūnus, kartu pasidžiaugt ir pasijuokt, kai vienas šuo nenori vaikščioti, o kitas lekia kaip patrakęs <…> 

 

Savo įspūdžius pasakoja VU SA MF socialinės srities koordinatorė ir akcijos organizatorė Karolina: Visų pirma, labai džiaugiuosi studentų iniciatyva, būtent kurios dėka ir buvo iškelta idėja organizuoti šią akciją. Pati jau trečią kartą su savanoriais iš fakulteto lankausi prieglaudoje, tačiau emocijos tikrai neblėsta, sakyčiau – kaskart netgi stipresnės, noras sugrįžti vis didesnis <…> Tad tariu nuoširdų AČIŪ kiekvienam prisidėjusiam prie šios akcijos, kurią, pažadame, tikrai tęsime jau kaip prigijusią ir gražią tradiciją!