Pirmakursiai klaidžiojo po paslaptingąjį Medicinos fakulteto mišką…
Įkelta: 2017-08-14 18:57:48

Rugpjūčio 10–12 dienomis Kiškiuose vyko Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete (VU SA MF) rengiama kasmetinė pirmakursių stovykla „Fux in the woods“. Jos metu gausus būrys būsimų Medicinos fakulteto studentų turėjo galimybę ne tik susipažinti su dėstytojais, Universitete bei už jo ribų vykdomomis veiklomis, bet ir pabendrauti su kuratoriais bei savo ir kitų studijų programų studentais.

Tris dienas vykusioje stovykloje pirmakursiams buvo suteikta proga akies krašteliu žvilgtelėti į tai, kiek daug galima gauti ir patirti esant Vilniaus universiteto bendruomenės dalimi. Būsimieji studentai turėjo unikalią galimybę paklausyti Medicinos fakulteto dekano prof. habil. dr. A. Utkaus sveikinimo kalbos bei sužaisti su juo ir keliais kitais Medicinos fakulteto profesoriais krepšinį. Stovykloje dalyvavęs VU SA prezidentas Egidijus Kinderis skatino veikti, nebijoti klysti ir pasiimti iš būsimųjų studijų viską, ką jos mums gali suteikti. lektorius, mokslų daktaras Dr. A. Klimašauskas trumpai pristatė, ko galima tikėtis pradėjus studijuoti, kokie sunkumai gali kilti bei kaip su jais susidoroti. Antroji diena buvo skirta pirmakursiams sužinoti daugiau apie studentų organizacijas: buvo pristatyta Inovatyvios medicinos draugija (IMD), studentai išgirdo apie bendradarbiavimo su kitų specialybių studentais ir mokslinės veiklos svarbą, o Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) nariai įtraukė dalyvius į praktinius žaidimus ir taip supažindino su jų vykdoma veikla. Taip pat pirmakursiai bendravo su VU SA MF koordinatoriais, išgirdo pasakojimus apie jų koordinuojamas sritis bei galimybę prisijungti prie VU SA bet kuriuo studijų metu. Galiausiai buvo pristatytos kitos veiklos, į kurias gali įsitraukti studentai – įvairūs klubai, programos ir projektai. Visos stovyklos metu netrūko ir įvairių aktyvių užsiėmimų, kurių metu pirmakursiai įrodė, kokie jie kūrybingi ir drąsus vykdydami kuratorių paruoštas užduotis.

Būsima medicinos studentė Ieva sakė, kad pabendravusi su kuratoriais ir išgirdusi pasakojimus apie jų pačių patirtį studijuojant pirmus metus pasijuto ramesnė ir suprato, kad studentiškas gyvenimas gali pasiūlyti kur kas daugiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pati stovykla puikiai įrodė, kad nereikia bijoti nežinomybės, laukiančios ateities, o svarbu naudotis visomis suteiktomis galimybėmis ir nebijoti klysti.

„Fux in the woods“ – Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete suorganizuota pirmakursių stovykla, skirta pirmakursių integracijai į Universiteto gyvenimą.