Kuratoriai jau pasiruošę pasitikti pirmakursius!
Įkelta: 2017-07-19 20:25:33

Būsimųjų Medicinos fakulteto pirmakursių kuratoriai liepos 17–18 dienomis dalyvavo Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete (VU SA MF) organizuojamuose išvažiuojamuosiuose kuratorių mokymuose. Jų metu dalyviai vykdė įvairias komandos formavimo užduotis, dar kartą įtvirtino žinias, įgytas centrinių mokymų metu, bei pradėjo ruoštis pirmakursių priėmimams ir stovyklai.

Mokymuose kuratoriai ne tik gilinosi į kuratoriaus pareigas, atsakomybes, kuriamą įvaizdį, bet ir kitus dalykus, kurių gali prireikti padedant pirmakursiams integruotis į Universitetą. Papasakoti apie patį Universitetą, mūsų fakultetą ir Studentų atstovybę buvo atvykusi buvusi VU SA MF pirmininkė ir dabartinė VU SA Parlamento pirmininkė Eglė Budrytė. Ji pristatė pagrindines struktūras bei kur galima kreiptis iškilus tam tikriems klausimams, tad dabar kuratoriai gebės šias žinias perduoti ir savo pirmakursiams. Mokymuose dalyvavo ir Aistė Ramanauskaitė – Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) prezidentė, kuri pravedė kritinių situacijų valdymo mokymus, kurių metu kuratoriai įgijo gebėjimų, reikalingų greitai reaguoti iškilus netikėtiems sunkumams bei pasirūpinti pirmakursių saugumu. Dalis mokymų laiko buvo skirta pirmakursių priėmimų simuliacijai ir kompleksinių situacijų nagrinėjimui, tad dabar kuratoriai yra pilnai pasiruošę pasitikti pirmakursius ir jiems padėti visais klausimais. Galiausiai, daug dėmesio buvo skirta pasiruošimams artėjantiems renginiams – pirmakursių priėmimams ir stovyklai. Buvo aptarta nemažai svarbių dalykų, tad visų pirmakursių laukia įsimintiniausia pirmakursių stovykla, o liepos 25–27 dienomis pasiruošę kuratoriai lauks naujųjų VU bendruomenės narių jungiamuosiuose rūmuose (Saulėtekio al. 9).

Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) rengiami kuratorių mokymai – renginiai, skirti kuratoriams gilintis į socialinę ir akademinę informaciją bei ugdyti gebėjimus, reikalingus tinkamam pirmakursių kuravimui.