VU SA MF kuratoriai ruošiasi konsultuoti savo pirmakursius visais klausimais!
Įkelta: 2017-07-09 19:30:04

Liepos 4, 5 ir 8 dienomis Jungtiniame gyvybės mokslų centre vyko Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) organizuojami centriniai kuratorių mokymai. Juose dalyvavo apie 200 kuratorių iš visų Vilniaus universiteto fakultetų, tarp kurių buvo ir Medicinos fakulteto kuratoriai. Mokymų metu jie klausėsi įvairių paskaitų ir gilino savo žinias, susijusias su akademiniais, socialiniais ir kitais klausimais, kurie gali iškilti naujiesiems Universiteto bendruomenės nariams.

Kiekvieną dieną vyko paskaitos, kurių metu kuratoriai kėlė savo kompetencijas. Svečiai iš Studentų paslaugų ir karjeros skyriaus priminė priėmimų tvarką, trumpai pristatė svarbiausius dalykus, kuriuos reikės žinoti dalyvaujant pirmakursių priėmimuose, kurie vyks jau liepos 25–27 d. Taip pat buvo pristatyta skyriaus veikla, kokiais klausimais galima kreiptis bei vis labiau studentų naudojamą tinklalapį www.karjera.lt, kuriame galima rasti daug naudingos informacijos, susijusios su karjera ir jos valdymu. Pristatymą paruošė ir Vilniaus universiteto bibliotekos darbuotojos, atskleidusios ne tik būtiną, svarbią informaciją, bet ir įsimintiniausius įvykius, iš lūpų į lūpas keliaujančias istorijas apie studentų gyvenimą bibliotekoje. Viena iš svarbiausių mokymų dalių - centrinio biuro koordinatorių pristatyta bazinė akademinė ir socialinė informacija, kuri bus ypač reikalinga kuratoriams kuruojant savo pirmakursius. Galiausiai buvo nagrinėjamos įvairios gyvenimiškos situacijos, kurios skatino kuratorius pasukti galvas ir praktiškai pritaikyti mokymų metu įgytas žinias.

Būsimųjų medicinos pirmakursių kuratorė Karolina, paklausta apie mokymus, sakė: „Šie mokymai leido dar kartą įsitikinti, kad kuratoriaus pareigos – išties atsakingos, svarbios, kupinos iššūkių, tačiau taip pat apipintos be galo daug naujų nuostabių žmonių, jų šypsenų, nuotykių ir prisiminimų.“

Kuratorių programa – nuo 2010-ųjų Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) vykdoma programa, skirta palengvinti pirmakursių integraciją į Universitetą.