Medikų Dienos - 2017 Dalyvauk renginiuose jau dabar!
VU SA MF išvažiuojamieji rudens mokymai
VU SA programa „Sąžiningai“
VU SA MF Ataskaitinė-rinkiminė konferencija

Naujienos

VU SA vasaros mokymuose VU SA MF nariai kėlė kompetencijas ir diskutavo apie aukštojo mokslo ateitį Lietuvoje
Įkelta: 2017-07-03 18:58:08

Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete (VU SA MF) narių komanda birželio 29liepos 2 dienomis dalyvavo kasmet organizuojamuose VU SA vasaros mokymuose, kuriuose kėlė savo kompetencijas ir diskutavo su įvairiais Vilniaus universiteto bendruomenės bei kitais aukštojo mokslo atstovais. Šiemet buvo nagrinėjama ne tik VU SA istorija, struktūra, įvykdyti ir būsimi darbai, bet ir Vilniaus universiteto pokyčiai ir užsibrėžti tikslai kalbant su VU bendruomenės reikalų prorektore Birute Švedaite-Sakaulauske bei aukštojo mokslo padėtis, problemos ir ateitis diskutuojant kartu su Švietimo ir mokslo viceministru Giedriumi Viliūnu.

Didelis dėmesys buvo skiriamas į studentus orientuoto mokslo skatinimą, studijų kokybės gerinimą ir socialinę dimensiją (įvairių socialinių grupių įtraukimą į aukštųjų mokyklų bendruomenes). Šias temas nagrinėjo VU SA prezidentas Egidijus Kinderis, kalbėdamas apie aukštojo mokslo ateitį, Bolonijos procesą, ESG (European Standarts and Guidelines) bei UNICA (Network of Universities from the Capitals of Europe). Taip pat apie tai buvo kalbama kartu su Filologijos fakulteto profesoriumi Pauliumi Vaidotu Subačiumi, kuris dar pristatė ir Universiteto vaidmenį pasaulyje. Mokymų dalyviai buvo supažindinti su naujai įsteigiamais akademinių reikalų, studijų kokybės ir studentų paslaugų ir karjeros skyriais, siūlė idėjas, kaip šie skyriai galėtų efektyviai vykdyti savo veiklą. Mokymų metu VU SA nariai kartu su VU bendruomenės reikalų prorektore Birute Švedaite-Sakaulauske diskutavo apie Vilniaus universiteto ateitį, generavo pasiūlymus, kaip užtikrinti studijų kokybę, Universiteto tarptautiškumą, vidinę komunikaciją tarp administracijos ir studentų bei ko reikėtų, kad studijos būtų prieinamos visiems.

Mokymuose dalyvavo Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas, kuris kalbėjo apie Lietuvos aukštojo mokslo ateities perspektyvas ir viską apibendrindamas sakė: „Tikiu, kad mums pavyks įvykdyti tinklo konsolidavimą, ir manau, kad tai išjudins daug kitų procesų (aukštajame moksle). <...> esminis klausimas yra, kaip padaryti kokybiškas studijas, kad jos būtų aprūpintos gerais dėstytojais ir programomis, orientuotomis į ne per siauras kompetencijas, gebėjimą mokytis, kritinį mąstymą, specifinius atskirų sričių gebėjimus. Taip pat svarbu sudaryti sąlygas visiems žmonėms studijuoti aukštojo mokslo įstaigose.”

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) – seniausia ir didžiausia studentų savivalda Lietuvoje, daugiau nei 25 metus aktyviai prisidedanti prie studijų ir mokslo politikos formavimo bei įgyvendinimo.

VU SA vasaros mokymuose dalyvavę VU SA MF nariai


Skaityti daugiau
VU SA kuratorių programa jau įsibėgėja Medicinos fakultete!
Įkelta: 2017-06-19 17:13:30

Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) kuratorių programa, kurios dalyviai yra kuratoriai – vyresniųjų kursų studentai, padedantys pirmakursiams sklandžiai integruotis į Universiteto gyvenimą. Šioje programoje aktyviai dalyvauja ir Medicinos fakulteto studentai – gegužės mėn. pabaigoje buvo suformuota nauja 2017 m. kuratorių komanda, kuri per pirmus susitikimus, vykusius jau birželio mėn. pirmoje pusėje, susipažino su kuratorių pareigomis ir laukiančiais kuratoriškos vasaros nuotykiais!

Kiekvienais metais Medicinos fakultete kuratorių atrankose dalyvauja virš 50 studentų, iš kurių tik dalis tampa naujosios kuratorių komandos nariais. Šiemet per keturias dienas vykusias atrankas buvo išrinkti 29 lietuvių ir 9 užsieniečių studentų kuratoriai – tai pati didžiausia kuratorių komanda visame Universitete! Per pirmuosius susitikimus buvo aptartas kuratorių pareigybinis aprašas ir kuratorių veiklos. Tai ne tik ruošimasis pirmakursių stovyklai, kuri vyksta rugpjūčio mėnesį, bet ir dalyvavimas centriniuose, vietiniuose kuratorių mokymuose, pasiruošimas naujųjų studentų priėmimams, kurie šiais metais vyks liepos 25–27 d. Saulėtekyje, bei kitos įvairios veiklos.

„Kuratorių programa yra pats efektyviausias būdas padėti naujiems studentams susipažinti su Universiteto aplinka, o buvimas kuratoriumi suteikia nepamirštamos patirties. Visą vasarą trunkančios kuratorių veiklos padeda tobulėti, įgyti naujų žinių ir susipažinti su daugybę žmonių – ne tik su naujaisiais Vilniaus universiteto studentais, bet ir kitų fakultetų kuratoriais”, – teigia kuratorių programos koordinatorė Ineta Gabreliūnaitė.

Šiuo metu VU SA MF kuratoriai jau pradeda planuoti pirmakursių stovyklą. Kokia bus šių metų pirmakursių stovyklos tema, sužinosite jau neužilgo.

 Skaityti daugiau
Medikai turi dideles širdis – aktyviai dalyvavo socialinėse akcijose
Įkelta: 2017-06-13 17:58:04

Gegužės 7-25 dienomis Medicinos fakultete vyko dvi Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete (VU SA MF) organizuotos socialinės akcijos, kurių metu buvo renkami rūbai Odos ir Veneros ligų centrui bei reikalingi daiktai gyvūnėlių prieglaudos „Tautmilės globa“ augintiniams. Abi akcijos buvo organizuotos jau rudenį, tačiau džiugu, kad nors jos buvo vydomos antrąkart per šiuos mokslo metus, sulaukėme nemažo studentų aktyvumo.

Bendradarbiavimas su Odos ir Veneros ligų centru – tradicija – studentai jau ne vienerius metus noriai neša nebenaudojamus, tačiau tvarkingus drabužius, batus, kurie, atiduoti minėtam centrui, yra tarsi prikeliami antram gyvenimui. Akcijoje dalyvavusieji teigė, kad tai ne tik proga pravėdinti spintas, tačiau taip pat galimybė naudotinus daiktus atiduoti tiems, kuriems jų iš tiesų reikia. Centro darbuotojai maloniai dėkojo studentams už paaukotą laiką ir gausią paramą.

Kita socialinė akcija – pagalba beglobiams gyvūnėliams  – pirmą kartą fakultete organizuota dar šių metų mokslo pradžioje! Džiugu, kad ši idėja kilo iš pačių studentų ir buvo įgyvendinta jų iniciatyva, padedant VU SA MF nariams. Jau rudenį visi norintys vyko į gyvūnų prieglaudėlę „Tautmilės globa“ ir nuvežė pilną dėžę įvairiausių gardumynų, žaislų ir kitų reikmenų mažiesiems draugams. Negana to, nuvykę studentai padėjo prieglaudėlės savanoriams išvesti pavedžioti gyvūnėlius, sutvarkyti narvus. Rudenį akcijos dalyviai pasižadėjo sugrįžti dar kartą ir pažadą įgyvendino – dar prieš keletą savaičių vėl apsilankė minėtoje prieglaudoje, kurios savanoriai plačiomis šypsenomis išlydėjo mūsų fakulteto studentus, kviesdami apsilankyti ne tik vykdomų akcijų metu, bet ir kasdien (8 – 9 ir 17 – 18 valandomis), kadangi savanoriška pagalba visada yra reikalinga ir laukiama.

Tradiciškai ir toliau planuojama bendradarbiauti su Odos ir Veneros ligų centru, taip pat tikimasi, kad akcija padėti beglobiams gyvūnėliams taip pat taps gražia fakulteto tradicija, aplankant ir kitas Vilniuje esančias gyvūnėlių prieglaudas. Dėkojame Jums bei kviečiame ir toliau ne tik noriai ir aktyviai dalyvauti VU SA MF organizuojamose iniciatyvose, tačiau taip pat teikti pasiūlymus, pageidavimus ir idėjas, kurios gali virsti realybe!Skaityti daugiau
VU SA MF Ataskaitinė-rinkiminė konferencija
Įkelta: 2017-04-13 20:21:16Kiekvieną pavasarį į Vilniaus universiteto Studentų atstovybę Medicinos fakutete ateina pokyčių metas – laikas atsiskaityti už nuveiktus darbus ir išrinkti naują komandą, kuri atstovaus studentų interesams dar vienerius metus. Todėl balandžio 28 d. 16 val. kviečiame dalyvauti VU SA MF Ataskaitinėje-rinkiminėje konferencijoje. Tai - aukščiausias VU SA MF valdymo organas, arba kitaip – visuotinis susirinkimas, kurio metu bus pristatyta VU SA MF metų veiklos ataskata, išrinktas naujas pirmininkas bei studentų atstovai.

Konferencijos metu bus renkami: 

 • VU SA MF Pirmininkas;
 • VU SA MF Valdyba (4 asmenys);
 • 2 atstovai į Medicinos fakulteto Tarybą;
 • 1 atstovas į MF akademinės etikos komisiją;
 • 1 atstovas į MF priėmimo atestacijos komisiją;
 • 3 atstovai į MF ginčų nagrinėjimo komisiją;
 • 2 atstovai į VU SA Parlamentą;
 • 10 delegatų į VU SA ataskaitinę – rinkiminę konferenciją;
 • Po 1 atstovą iš kiekvienos programos į Studijų programų komitetus (SPK).


Kviečiame visus kandidatus į VU SA MF pirmininko vietą iki balandžio 25 d. atsiųsti motyvacinį laišką ir gyvenimo aprašymą (CV) el.paštu atstovai@mf.vusa.lt

Norėdami studentams atstovauti kituose valdymo organuose apie savo kandidatūrą galite pranešti atstovai@mf.vusa.lt arba išsikelti Konferencijos metu.

P.S. Konferencijoje dalyvauti ir balsuoti kviečiami visi VU MF studentai!

Renginio darbotvarkę galite rasti čia.

Daugiau informacijos apie renginį facebook puslapyje.Skaityti daugiau
Vilniaus universitetas 438-ąjį gimtadienį pasitinka su nauja tradicija
Įkelta: 2017-03-31 15:31:38

 

 

Šiemet Vilniaus universitetas (VU) 438-ąjį gimtadienį švęs dvi dienas – balandžio 3 ir 4 d. Išskirtiniu akcentu taps Atminties diplomų teikimo ceremonija. Ji rengiama pirmą kartą ir tikslingai siejama su universiteto įsteigimo paminėjimu. 

 

 

„Švenčiant dar vienus universiteto gyvavimo metus norisi pakviesti dviem dalykams: kad gausi ir įvairi mūsų bendruomenė susitiktų bendrystei ir kad vis iš naujo prisimintumėme bei vieni kitiems perduotumėme universiteto istoriją. Šiemet atverčiame jautrų, skaudų, mažai įsisąmonintą universiteto istorijos puslapį. Refleksijos procesas mūsų bendruomenėje, prasidedantis kartu su „Grįžtančios atminties“ iniciatyva, išties labai džiugina“, – kviesdama į gimtadienio renginius sako bendruomenės reikalų prorektorė dr. Birutė Švedaitė-Sakalauskė.

Balandžio 3 d. nuo 10 iki 19 val. VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje visuomenei bus eksponuojamas pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo „Katekizmo“ originalas. Lankytojams bus pristatyta ir šio reikšmingo leidinio originali kopija – faksimilė. Ją trejus metus kūrė Kamilė Kalibataitė. Aukštos kokybės faksimilės požymiai – į originalą panaši popieriaus faktūra, pergamento nelygumai, netolygus siuvimas, laiko padaryti įtrūkimai.

Tą pačią dieną 15 val. Mažojoje auloje vyks iškilminga Atminties diplomų teikimo ceremonija įgyvendinant iniciatyvą„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Pagrindinis jos tikslas – įvertinti totalitarinių režimų poveikį VU bendruomenei, identifikuoti nukentėjusius asmenis, išreikšti jiems pagarbą. Iniciatyva tampa stipriu akstinu geriau pažinti ir įvertinti VU istoriją, užpildyti ar net perrašyti kai kuriuos jos puslapius. Tikimasi, kad tai taps universiteto tradicija. Renginys bus tiesiogiai transliuojamas VU paskyroje „Facebooke“.

Balandžio 4 d. VU bendruomenė kviečiama į gimtadienio pikniką – bendrus pietus įvairiose universiteto vietose. Prie vaišių gausinimo galės prisidėti kiekvienas bendruomenės narys toje VU dalyje, kur jam tądien pietauti patogiausia:

 • 11–12.00 val. Kauno fakulteto Liepų kiemelyje,
 • 12–13.00 val. VU senųjų rūmų Didžiajame kieme,
 • 12–13.00 val. Čiurlionio miestelyje,
 • 12–13.00 val. Botanikos sode,
 • 12.30–14.00 val. Saulėtekio miestelyje,
 • 13–14.00 val. Naugarduko rūmų kiemelyje.

VU gimtadienio baigiamasis akcentas – šventinis grupių „The Independent“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas balandžio 4 d. 19 val. Verslo mokyklos kiemelyje (Saulėtekio al. 22).

Gimtadienio renginių programaSkaityti daugiau