Medikų Dienos - 2017 Dalyvauk renginiuose jau dabar!
VU SA MF išvažiuojamieji rudens mokymai
VU SA programa „Sąžiningai“
VU SA MF Ataskaitinė-rinkiminė konferencija

Naujienos

Tu gali prisidėti prie studijų kokybės gerinimo!
Įkelta: 2017-10-22 20:03:53

Kiekviena studijų programa Vilniaus universitete turi Studijų programos komitetą (SPK), kuris yra sukurtas tam, kad rūpintųsi tinkamu studijų programų įgyvendinimu. Kiekviename jų yra ir studentų atstovas, kuris reprezentuoja tos programos studentų nuomonę ir atstovauja jiems, siekiant gerinti studijų kokybę.

Studijų programos komitetą dažniausia sudaro keli programos dėstytojai, socialinis partneris ir 1-2 Studentų Atstovybės deleguoti studentų atstovai. Kiekvienos studijų programos komiteto narių pagrindinės užduotys yra stebėti studijų programų tikslų, ugdomų kompentencijų, studijuojamų dalykų ir studijų programų turinio, metodų ir studentų pasiekimų vertinimo vientisumą bei programų aktualumą ir konkurencingumą. Komitetai remdamiesi dėstytojų ir studentų nuomonėmis, išsakytomis per VU.IS sistemoje atliekamomis apklausomis bei per studentų atstovą analizuoja studijų programos įgyvedinimą, problemas, ieško sprendimo būdų, taip pat atnaujina studijų programą. Jei studentas nori susikurti individualų studijų planą, jis taip pat turėtų kreiptis į komitetą, nes šis aprobuoja (patvirtina) individualius studentų studijų planus.

Kaip gali prisidėti? Aktyviai pildyti apklausas po kiekvieno semestro arba pamačius studijų programos problemas jas tiesiogiai perduoti savo programos studentų atstovui! Kiekvieno studento indėlis yra ypač svarbus norint inicijuoti teigiamus pokyčius studijų programose.

Jei turi pasiūlymų, kaip būtų galima pagerinti Tavo studijų programos vykdymo kokybę, jei įžvelgi problemų ar neatitikimų, nedvejok ir kreipkis į savo programos studentų atstovą, kurių kontaktus rasi čia (puslapio apačioje).Skaityti daugiau
Pirmakursiai klaidžiojo po paslaptingąjį Medicinos fakulteto mišką…
Įkelta: 2017-08-14 18:57:48

Rugpjūčio 10–12 dienomis Kiškiuose vyko Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete (VU SA MF) rengiama kasmetinė pirmakursių stovykla „Fux in the woods“. Jos metu gausus būrys būsimų Medicinos fakulteto studentų turėjo galimybę ne tik susipažinti su dėstytojais, Universitete bei už jo ribų vykdomomis veiklomis, bet ir pabendrauti su kuratoriais bei savo ir kitų studijų programų studentais.

Tris dienas vykusioje stovykloje pirmakursiams buvo suteikta proga akies krašteliu žvilgtelėti į tai, kiek daug galima gauti ir patirti esant Vilniaus universiteto bendruomenės dalimi. Būsimieji studentai turėjo unikalią galimybę paklausyti Medicinos fakulteto dekano prof. habil. dr. A. Utkaus sveikinimo kalbos bei sužaisti su juo ir keliais kitais Medicinos fakulteto profesoriais krepšinį. Stovykloje dalyvavęs VU SA prezidentas Egidijus Kinderis skatino veikti, nebijoti klysti ir pasiimti iš būsimųjų studijų viską, ką jos mums gali suteikti. lektorius, mokslų daktaras Dr. A. Klimašauskas trumpai pristatė, ko galima tikėtis pradėjus studijuoti, kokie sunkumai gali kilti bei kaip su jais susidoroti. Antroji diena buvo skirta pirmakursiams sužinoti daugiau apie studentų organizacijas: buvo pristatyta Inovatyvios medicinos draugija (IMD), studentai išgirdo apie bendradarbiavimo su kitų specialybių studentais ir mokslinės veiklos svarbą, o Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) nariai įtraukė dalyvius į praktinius žaidimus ir taip supažindino su jų vykdoma veikla. Taip pat pirmakursiai bendravo su VU SA MF koordinatoriais, išgirdo pasakojimus apie jų koordinuojamas sritis bei galimybę prisijungti prie VU SA bet kuriuo studijų metu. Galiausiai buvo pristatytos kitos veiklos, į kurias gali įsitraukti studentai – įvairūs klubai, programos ir projektai. Visos stovyklos metu netrūko ir įvairių aktyvių užsiėmimų, kurių metu pirmakursiai įrodė, kokie jie kūrybingi ir drąsus vykdydami kuratorių paruoštas užduotis.

Būsima medicinos studentė Ieva sakė, kad pabendravusi su kuratoriais ir išgirdusi pasakojimus apie jų pačių patirtį studijuojant pirmus metus pasijuto ramesnė ir suprato, kad studentiškas gyvenimas gali pasiūlyti kur kas daugiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pati stovykla puikiai įrodė, kad nereikia bijoti nežinomybės, laukiančios ateities, o svarbu naudotis visomis suteiktomis galimybėmis ir nebijoti klysti.

„Fux in the woods“ – Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete suorganizuota pirmakursių stovykla, skirta pirmakursių integracijai į Universiteto gyvenimą.

 Skaityti daugiau
[SVARBU] VU SA MF planuoja savo metų veiklą
Įkelta: 2017-07-30 21:13:19

Liepos 28–30 dienomis vyko Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) metų veiklos planavimai, kuriuose dalyvavo VU SA Medicinos fakultete komanda. Ji nagrinėjo mūsų fakultete esančias problemas, galimus sprendimo būdus bei kėlė metų veiklos tikslus, kuriuos sieks įgyvendinti ateinančiais studijų metais.

Per tris dienas trukusius planavimus VU SA MF koordinatoriai susipažino su Vilniaus universiteto Studentų atstovybės iškeltais bendraisiais tikslais bei jų įgyvendinimo gairėmis, kuriuos įgyvendinant bus siekiama gerinti studijų kokybę ir kurti palankesnes sąlygas studentams studijuoti Vilniaus universitete. Po to VU SA MF atstovai kartu su planavimų moderatoriumi VU SA planavimo proceso koordinatoriumi Ignu Gaižiūnu dirbo su mūsų fakultete kylančiomis problemos: nagrinėjant praėjusių metų studentų apklausas buvo surašytas ilgas problemų sąrašas, su kuriomis susiduria Medicinos fakulteto studentai. Šios problemos yra susijusios su studijomis (dalykų aprašai, jų organizavimas ir vykdymas), mokymosi ištekliai, studijų aplinka (laisvalaikio ir mokymosi zonos) ir kitomis temomis. Vėliau VU SA MF nariai diskutavo apie galimus problemų sprendimų būdus ir ką būtų galima pasiekti ateinančiais metais.

Be akademinių ir socialinių klausimų pradėjome planuoti Medikų dienas (MeDi) bei kalbėjome, kuriomis kryptimis turėtų tobulėti VU SA MF, kad efektyviau galėtume atstovauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentams bei puoselėti universitetinę kultūrą ir kurti palankiausias sąlygas studento saviraiškai.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) – seniausia ir didžiausia studentų savivalda Lietuvoje, daugiau nei 25 metus aktyviai prisidedanti prie studijų kokybės gerinimo ir palankesnių studijavimo sąlygų kūrimo.

 Skaityti daugiau
Kuratoriai jau pasiruošę pasitikti pirmakursius!
Įkelta: 2017-07-19 20:25:33

Būsimųjų Medicinos fakulteto pirmakursių kuratoriai liepos 17–18 dienomis dalyvavo Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete (VU SA MF) organizuojamuose išvažiuojamuosiuose kuratorių mokymuose. Jų metu dalyviai vykdė įvairias komandos formavimo užduotis, dar kartą įtvirtino žinias, įgytas centrinių mokymų metu, bei pradėjo ruoštis pirmakursių priėmimams ir stovyklai.

Mokymuose kuratoriai ne tik gilinosi į kuratoriaus pareigas, atsakomybes, kuriamą įvaizdį, bet ir kitus dalykus, kurių gali prireikti padedant pirmakursiams integruotis į Universitetą. Papasakoti apie patį Universitetą, mūsų fakultetą ir Studentų atstovybę buvo atvykusi buvusi VU SA MF pirmininkė ir dabartinė VU SA Parlamento pirmininkė Eglė Budrytė. Ji pristatė pagrindines struktūras bei kur galima kreiptis iškilus tam tikriems klausimams, tad dabar kuratoriai gebės šias žinias perduoti ir savo pirmakursiams. Mokymuose dalyvavo ir Aistė Ramanauskaitė – Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) prezidentė, kuri pravedė kritinių situacijų valdymo mokymus, kurių metu kuratoriai įgijo gebėjimų, reikalingų greitai reaguoti iškilus netikėtiems sunkumams bei pasirūpinti pirmakursių saugumu. Dalis mokymų laiko buvo skirta pirmakursių priėmimų simuliacijai ir kompleksinių situacijų nagrinėjimui, tad dabar kuratoriai yra pilnai pasiruošę pasitikti pirmakursius ir jiems padėti visais klausimais. Galiausiai, daug dėmesio buvo skirta pasiruošimams artėjantiems renginiams – pirmakursių priėmimams ir stovyklai. Buvo aptarta nemažai svarbių dalykų, tad visų pirmakursių laukia įsimintiniausia pirmakursių stovykla, o liepos 25–27 dienomis pasiruošę kuratoriai lauks naujųjų VU bendruomenės narių jungiamuosiuose rūmuose (Saulėtekio al. 9).

Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) rengiami kuratorių mokymai – renginiai, skirti kuratoriams gilintis į socialinę ir akademinę informaciją bei ugdyti gebėjimus, reikalingus tinkamam pirmakursių kuravimui.

 

 Skaityti daugiau
VU SA MF kuratoriai ruošiasi konsultuoti savo pirmakursius visais klausimais!
Įkelta: 2017-07-09 19:30:04

Liepos 4, 5 ir 8 dienomis Jungtiniame gyvybės mokslų centre vyko Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) organizuojami centriniai kuratorių mokymai. Juose dalyvavo apie 200 kuratorių iš visų Vilniaus universiteto fakultetų, tarp kurių buvo ir Medicinos fakulteto kuratoriai. Mokymų metu jie klausėsi įvairių paskaitų ir gilino savo žinias, susijusias su akademiniais, socialiniais ir kitais klausimais, kurie gali iškilti naujiesiems Universiteto bendruomenės nariams.

Kiekvieną dieną vyko paskaitos, kurių metu kuratoriai kėlė savo kompetencijas. Svečiai iš Studentų paslaugų ir karjeros skyriaus priminė priėmimų tvarką, trumpai pristatė svarbiausius dalykus, kuriuos reikės žinoti dalyvaujant pirmakursių priėmimuose, kurie vyks jau liepos 25–27 d. Taip pat buvo pristatyta skyriaus veikla, kokiais klausimais galima kreiptis bei vis labiau studentų naudojamą tinklalapį www.karjera.lt, kuriame galima rasti daug naudingos informacijos, susijusios su karjera ir jos valdymu. Pristatymą paruošė ir Vilniaus universiteto bibliotekos darbuotojos, atskleidusios ne tik būtiną, svarbią informaciją, bet ir įsimintiniausius įvykius, iš lūpų į lūpas keliaujančias istorijas apie studentų gyvenimą bibliotekoje. Viena iš svarbiausių mokymų dalių - centrinio biuro koordinatorių pristatyta bazinė akademinė ir socialinė informacija, kuri bus ypač reikalinga kuratoriams kuruojant savo pirmakursius. Galiausiai buvo nagrinėjamos įvairios gyvenimiškos situacijos, kurios skatino kuratorius pasukti galvas ir praktiškai pritaikyti mokymų metu įgytas žinias.

Būsimųjų medicinos pirmakursių kuratorė Karolina, paklausta apie mokymus, sakė: „Šie mokymai leido dar kartą įsitikinti, kad kuratoriaus pareigos – išties atsakingos, svarbios, kupinos iššūkių, tačiau taip pat apipintos be galo daug naujų nuostabių žmonių, jų šypsenų, nuotykių ir prisiminimų.“

Kuratorių programa – nuo 2010-ųjų Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) vykdoma programa, skirta palengvinti pirmakursių integraciją į Universitetą.Skaityti daugiau