Medikų Dienos - 2017 Dalyvauk renginiuose jau dabar!
VU SA MF išvažiuojamieji rudens mokymai
VU SA programa „Sąžiningai“

Naujienos

Medicinos fakulteto studentai rūpinasi mažaisiais draugais – beglobiais gyvūnėliais
Įkelta: 2017-11-08 18:18:16

Rugsėjo 25 spalio 13 dienomis Medicinos fakultete vyko Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete (VU SA MF) organizuojama socialinė akcija, kurios metu buvo renkamas maistas ir reikalingi daiktai beglobiams gyvūnėliams, o spalio 19 20 d. „Lesės“ gyvūnų prieglaudą aplankė 13 savanorių – Medicinos fakulteto studentų.

Jau trečią kartą vykusi ir tradicine tapusi akcija sulaukė nemažo studentų susidomėjimo. Šiemet per dvi dienas geranoriai studentai nuvežė surinktas dovanas mažiesiems draugams bei tomis dienomis padėjo savanoriams atlikti kasdienius darbus: pavedžioti šuniukus, sutvarkyti gyvūnėlių narvus. „Lesė“ – tai jau antroji mūsų fakulteto studentų lankoma prieglauda. Dalindamiesi įspūdžiais prie akcijos prisidėję entuziastai nestigo gražių žodžių bei teigiamų emocijų:

Titas: Iš pradžių galvojau, kad į gyvūnėlių prieglaudą eisiu tik tuomet, kai galėsiu vieną iš tų gražuolių pasiimti kartu su savimi namo. Tačiau dabar manau, kad nuvykimas į prieglaudą ir pabuvimas su tais šuniukais ir katytėmis yra puiki galimybė suprasti, ar tikrai nori pasiimti vieną iš jų su savimi<…>.

Emilija:Galimybė nuvažiuoti į gyvūnų prieglaudą, pavedžioti meilės ir lauko išsiilgusius šunis, pamatyti, kaip kambaryje gyvena 11 kačių vienu metu – yra kažkas nepaprasto. Žinau, kad visiems kilo noras visus gyvūnėlius susirinkti į glėbį ir parsinešti namo <…> neįsivaizdavau, kad tai taip palies mano širdį.

Dominykas: <…> Svarbu ir tai, jog apsilankydami ten nors trumpam palengviname savanorių darbą, pasikrauname teigiamų emocijų. Manau, kiekvienam reikėtų ten nuvykti, nes tada supranti, kad koliokviumai, sesijos, nepasisekusi diena ar ne nuotaika, nespėta pavalgyti yra niekis, palyginus su tuo, kaip jie laukia meilės ir šiltų namų<…>

Kristupas:Tikėjausi, kad bus liūdniau, bet šuniukų ir kačiukų nuotaikos kažkaip atitolino nuo liūdesio. Buvo labai šilta ir miela!

Kamilė: Įspūdžiai iš Lesės tikrai labai mieli. Kadangi pati savo šunį esu paėmus iš prieglaudos, tai jau maždaug žinojau, kur važiuojame <…> pabuvimas su kačiukais ir šuniukais, jų pavedžiojimas kaip tik suteikė gerų emocijų visai dienai. Jeigu bus kita tokia akcija, būtinai vėl prisijungčiau ir dar kitus paraginčiau!

Rimantė:<…> Atsisveikinus ir išvažiavus iš ten mintys vis sukosi ratu galvoje, gumulas stovėjo gerklėje ir širdyje priešinosi dvejopi jausmai. Viena vertus, džiugu! Jauti laimę ten matydamas tuos gyvūnėlius, nes dabar jie ten saugūs, švarūs, prižiūrėti ir sotūs <…> Tačiau antra vertus, tau pasidaro taip liūdna ir skaudu, kai prisimeni visas papasakotas istorijas, ką ten esantiems gyvūnėliams teko išgyventi prieš atsiduriant prieglaudoje

Gita: <…> buvo smagu ne tik padaryti gerą darbą ir padėti, bet ir patiems pamyluoti gyvūnus, kartu pasidžiaugt ir pasijuokt, kai vienas šuo nenori vaikščioti, o kitas lekia kaip patrakęs <…> 

 

Savo įspūdžius pasakoja VU SA MF socialinės srities koordinatorė ir akcijos organizatorė Karolina: Visų pirma, labai džiaugiuosi studentų iniciatyva, būtent kurios dėka ir buvo iškelta idėja organizuoti šią akciją. Pati jau trečią kartą su savanoriais iš fakulteto lankausi prieglaudoje, tačiau emocijos tikrai neblėsta, sakyčiau – kaskart netgi stipresnės, noras sugrįžti vis didesnis <…> Tad tariu nuoširdų AČIŪ kiekvienam prisidėjusiam prie šios akcijos, kurią, pažadame, tikrai tęsime jau kaip prigijusią ir gražią tradiciją!

 Skaityti daugiau
Tu gali prisidėti prie studijų kokybės gerinimo!
Įkelta: 2017-10-22 20:03:53

Kiekviena studijų programa Vilniaus universitete turi Studijų programos komitetą (SPK), kuris yra sukurtas tam, kad rūpintųsi tinkamu studijų programų įgyvendinimu. Kiekviename jų yra ir studentų atstovas, kuris reprezentuoja tos programos studentų nuomonę ir atstovauja jiems, siekiant gerinti studijų kokybę.

Studijų programos komitetą dažniausia sudaro keli programos dėstytojai, socialinis partneris ir 1-2 Studentų Atstovybės deleguoti studentų atstovai. Kiekvienos studijų programos komiteto narių pagrindinės užduotys yra stebėti studijų programų tikslų, ugdomų kompentencijų, studijuojamų dalykų ir studijų programų turinio, metodų ir studentų pasiekimų vertinimo vientisumą bei programų aktualumą ir konkurencingumą. Komitetai remdamiesi dėstytojų ir studentų nuomonėmis, išsakytomis per VU.IS sistemoje atliekamomis apklausomis bei per studentų atstovą analizuoja studijų programos įgyvedinimą, problemas, ieško sprendimo būdų, taip pat atnaujina studijų programą. Jei studentas nori susikurti individualų studijų planą, jis taip pat turėtų kreiptis į komitetą, nes šis aprobuoja (patvirtina) individualius studentų studijų planus.

Kaip gali prisidėti? Aktyviai pildyti apklausas po kiekvieno semestro arba pamačius studijų programos problemas jas tiesiogiai perduoti savo programos studentų atstovui! Kiekvieno studento indėlis yra ypač svarbus norint inicijuoti teigiamus pokyčius studijų programose.

Jei turi pasiūlymų, kaip būtų galima pagerinti Tavo studijų programos vykdymo kokybę, jei įžvelgi problemų ar neatitikimų, nedvejok ir kreipkis į savo programos studentų atstovą, kurių kontaktus rasi čia (puslapio apačioje).Skaityti daugiau
Pirmakursiai klaidžiojo po paslaptingąjį Medicinos fakulteto mišką…
Įkelta: 2017-08-14 18:57:48

Rugpjūčio 10–12 dienomis Kiškiuose vyko Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete (VU SA MF) rengiama kasmetinė pirmakursių stovykla „Fux in the woods“. Jos metu gausus būrys būsimų Medicinos fakulteto studentų turėjo galimybę ne tik susipažinti su dėstytojais, Universitete bei už jo ribų vykdomomis veiklomis, bet ir pabendrauti su kuratoriais bei savo ir kitų studijų programų studentais.

Tris dienas vykusioje stovykloje pirmakursiams buvo suteikta proga akies krašteliu žvilgtelėti į tai, kiek daug galima gauti ir patirti esant Vilniaus universiteto bendruomenės dalimi. Būsimieji studentai turėjo unikalią galimybę paklausyti Medicinos fakulteto dekano prof. habil. dr. A. Utkaus sveikinimo kalbos bei sužaisti su juo ir keliais kitais Medicinos fakulteto profesoriais krepšinį. Stovykloje dalyvavęs VU SA prezidentas Egidijus Kinderis skatino veikti, nebijoti klysti ir pasiimti iš būsimųjų studijų viską, ką jos mums gali suteikti. lektorius, mokslų daktaras Dr. A. Klimašauskas trumpai pristatė, ko galima tikėtis pradėjus studijuoti, kokie sunkumai gali kilti bei kaip su jais susidoroti. Antroji diena buvo skirta pirmakursiams sužinoti daugiau apie studentų organizacijas: buvo pristatyta Inovatyvios medicinos draugija (IMD), studentai išgirdo apie bendradarbiavimo su kitų specialybių studentais ir mokslinės veiklos svarbą, o Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) nariai įtraukė dalyvius į praktinius žaidimus ir taip supažindino su jų vykdoma veikla. Taip pat pirmakursiai bendravo su VU SA MF koordinatoriais, išgirdo pasakojimus apie jų koordinuojamas sritis bei galimybę prisijungti prie VU SA bet kuriuo studijų metu. Galiausiai buvo pristatytos kitos veiklos, į kurias gali įsitraukti studentai – įvairūs klubai, programos ir projektai. Visos stovyklos metu netrūko ir įvairių aktyvių užsiėmimų, kurių metu pirmakursiai įrodė, kokie jie kūrybingi ir drąsus vykdydami kuratorių paruoštas užduotis.

Būsima medicinos studentė Ieva sakė, kad pabendravusi su kuratoriais ir išgirdusi pasakojimus apie jų pačių patirtį studijuojant pirmus metus pasijuto ramesnė ir suprato, kad studentiškas gyvenimas gali pasiūlyti kur kas daugiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pati stovykla puikiai įrodė, kad nereikia bijoti nežinomybės, laukiančios ateities, o svarbu naudotis visomis suteiktomis galimybėmis ir nebijoti klysti.

„Fux in the woods“ – Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete suorganizuota pirmakursių stovykla, skirta pirmakursių integracijai į Universiteto gyvenimą.

 Skaityti daugiau
[SVARBU] VU SA MF planuoja savo metų veiklą
Įkelta: 2017-07-30 21:13:19

Liepos 28–30 dienomis vyko Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) metų veiklos planavimai, kuriuose dalyvavo VU SA Medicinos fakultete komanda. Ji nagrinėjo mūsų fakultete esančias problemas, galimus sprendimo būdus bei kėlė metų veiklos tikslus, kuriuos sieks įgyvendinti ateinančiais studijų metais.

Per tris dienas trukusius planavimus VU SA MF koordinatoriai susipažino su Vilniaus universiteto Studentų atstovybės iškeltais bendraisiais tikslais bei jų įgyvendinimo gairėmis, kuriuos įgyvendinant bus siekiama gerinti studijų kokybę ir kurti palankesnes sąlygas studentams studijuoti Vilniaus universitete. Po to VU SA MF atstovai kartu su planavimų moderatoriumi VU SA planavimo proceso koordinatoriumi Ignu Gaižiūnu dirbo su mūsų fakultete kylančiomis problemos: nagrinėjant praėjusių metų studentų apklausas buvo surašytas ilgas problemų sąrašas, su kuriomis susiduria Medicinos fakulteto studentai. Šios problemos yra susijusios su studijomis (dalykų aprašai, jų organizavimas ir vykdymas), mokymosi ištekliai, studijų aplinka (laisvalaikio ir mokymosi zonos) ir kitomis temomis. Vėliau VU SA MF nariai diskutavo apie galimus problemų sprendimų būdus ir ką būtų galima pasiekti ateinančiais metais.

Be akademinių ir socialinių klausimų pradėjome planuoti Medikų dienas (MeDi) bei kalbėjome, kuriomis kryptimis turėtų tobulėti VU SA MF, kad efektyviau galėtume atstovauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentams bei puoselėti universitetinę kultūrą ir kurti palankiausias sąlygas studento saviraiškai.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) – seniausia ir didžiausia studentų savivalda Lietuvoje, daugiau nei 25 metus aktyviai prisidedanti prie studijų kokybės gerinimo ir palankesnių studijavimo sąlygų kūrimo.

 Skaityti daugiau
Kuratoriai jau pasiruošę pasitikti pirmakursius!
Įkelta: 2017-07-19 20:25:33

Būsimųjų Medicinos fakulteto pirmakursių kuratoriai liepos 17–18 dienomis dalyvavo Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete (VU SA MF) organizuojamuose išvažiuojamuosiuose kuratorių mokymuose. Jų metu dalyviai vykdė įvairias komandos formavimo užduotis, dar kartą įtvirtino žinias, įgytas centrinių mokymų metu, bei pradėjo ruoštis pirmakursių priėmimams ir stovyklai.

Mokymuose kuratoriai ne tik gilinosi į kuratoriaus pareigas, atsakomybes, kuriamą įvaizdį, bet ir kitus dalykus, kurių gali prireikti padedant pirmakursiams integruotis į Universitetą. Papasakoti apie patį Universitetą, mūsų fakultetą ir Studentų atstovybę buvo atvykusi buvusi VU SA MF pirmininkė ir dabartinė VU SA Parlamento pirmininkė Eglė Budrytė. Ji pristatė pagrindines struktūras bei kur galima kreiptis iškilus tam tikriems klausimams, tad dabar kuratoriai gebės šias žinias perduoti ir savo pirmakursiams. Mokymuose dalyvavo ir Aistė Ramanauskaitė – Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) prezidentė, kuri pravedė kritinių situacijų valdymo mokymus, kurių metu kuratoriai įgijo gebėjimų, reikalingų greitai reaguoti iškilus netikėtiems sunkumams bei pasirūpinti pirmakursių saugumu. Dalis mokymų laiko buvo skirta pirmakursių priėmimų simuliacijai ir kompleksinių situacijų nagrinėjimui, tad dabar kuratoriai yra pilnai pasiruošę pasitikti pirmakursius ir jiems padėti visais klausimais. Galiausiai, daug dėmesio buvo skirta pasiruošimams artėjantiems renginiams – pirmakursių priėmimams ir stovyklai. Buvo aptarta nemažai svarbių dalykų, tad visų pirmakursių laukia įsimintiniausia pirmakursių stovykla, o liepos 25–27 dienomis pasiruošę kuratoriai lauks naujųjų VU bendruomenės narių jungiamuosiuose rūmuose (Saulėtekio al. 9).

Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) rengiami kuratorių mokymai – renginiai, skirti kuratoriams gilintis į socialinę ir akademinę informaciją bei ugdyti gebėjimus, reikalingus tinkamam pirmakursių kuravimui.

 

 Skaityti daugiau